fbpx
Naturalne dezodoranty
Dezodoranty

Dla wielu osób, skuteczna ochrona przed przykrym zapachem i mokrymi plamami pod pachami jest czymś bardzo ważnym. Obecnie najczęściej stosowanymi do tego celu są dezodoranty i antyperspiranty. Większość tego typu produktów dostępnych na rynku, zawiera mnóstwo składników niekorzystnie wpływających na zdrowie używających je ludzi. Najbardziej niekorzystny wpływ na nasze zdrowie mają antyperspiranty. Popularne obecnie antyperspiranty zawierają silne składniki, powodujące tymczasowe zatykanie ujść gruczołów potowych. Zmniejszają więc one pocenie się. Pot jest zdrową reakcją organizmu na wysiłek fizyczny, chroni nasz organizm przed przegrzaniem. Pocąc się organizm uwalnia toksyny, co pomaga zwalczać przeziębienia i infekcje. Tak duże wyeliminowanie potu powoduje bardzo dużo szkody dla organizmu człowieka. Dezodoranty niwelują tylko przykry zapach potu przez zahamowanie jego rozkładu.


Zarówno konwencjonalne dezodoranty jak i antyperspiranty zawierają substancje obecnie uważane za szkodliwe. Poniżej opisuje niektóre z nich:

  1. Ftalany – Związki z grupy ftalanów, czyli estrów kwasu ftalowego, są obecne w plastyfikatorach dodawanych do produktów z tworzyw sztucznych, farb i rozpuszczalników. Ftalany używane w produkcji dezodorantów, czy antyperspirantów sprawiają że kosmetyk efektywnie przylega do ciała i utrzymuje się na skórze przez długi czas. Niestety ftalany bardzo łatwo wchłaniają się do organizmu i poważnie zakłócają działanie hormonów w organizmie. Wykazano, że wysokie stężenie ftalanów w organizmie zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę. Przypuszcza się również, że ftalany wpływają negatywnie na jakość męskiego nasienia. Mimo to producenci dezodorantów nie mają obowiązku umieszczania ftalanów na liście składników na opakowaniu.
  2. Parabeny – występujące w dezodorantach lub antyperspirantach, stosowane są by przedłużyć trwałość kosmetyków i ochronić je przed działaniem drobnoustrojów. Parabeny nie zmieniają zapachu, smaku, ani gęstości kosmetyku, jednak ich obecność w składzie nie pozostaje bez wpływu na zdrowie konsumenta. Są wchłaniane do organizmu przez skórę. Niekorzystnie wpływają na pracę hormonów, wywołują podrażnienia i alergie skórne, nowotwory, a nawet zmniejszają płodność u mężczyzn.
  3. Aluminium (inaczej glin) – Sole glinu są powszechnym składnikiem kosmetyków, takich jak dezodoranty czy antyperspiranty, zatyka pory w skórze, przez co hamuje naturalne zjawisko pocenia się. Niestety, wraz z potem blokowane są również toksyny, które nie mogą się wydostać z organizmu. Jednak po pewnym czasie aluminium bardzo dobrze przenika przez skórę i zaczyna się gromadzić w organizmie. Badania wykazują, że wielokrotne stosowanie antyperspirantów, zawierających związki aluminium, może doprowadzić do powstawania miejscowych reakcji toksycznych. Sole aluminium, jako substancja aktywna, w ostatnim czasie są łączone z rakiem piersi i chorobą Alzheimera.

W prowadzonych testach konwencjonalne dezodoranty wykazują często większą skuteczność niż ich ekologiczne odpowiedniki. Jednakże należy wziąć pod uwagę, iż nasze ciało przyzwyczaiło się już do konwencjonalnego dezodorantu lub antyperspirantu, w związku z czym potrzebuje trochę czasu zanim dostosuje się do nowego, naturalnego produktu. Dlatego też należy wykazać się odrobiną cierpliwości ponieważ na początku stosowania naturalny dezodorant może nie być tak samo skuteczny jak jego konwencjonalny zamiennik.

Proponowane przez nas dezodoranty są w 100% naturalne i nie zawierają żadnych z w/w szkodliwych substancji. Oferujemy:

Naturalne dezodoranty Ben&Anna

Bardzo dobrze chronią przed wilgocią oraz nieprzyjemnym zapachem. Przeznaczone są do każdego rodzaju skóry, również tej wrażliwej. Mają przyjemną średnio twardą konsystencję, a to dzięki zawartości sody oczyszczonej i masła shea. Naturalne dezodoranty Ben & Anna podczas nakładania nie pozostawiają tłustej, czy klejącej warstwy. Nie zawierają aluminium, PEG, parabenów, ftalanów. Dezodoranty są w 100% wegańskie, bezglutenowe, nietestowane na zwierzętach.
Opakowanie naturalnych dezodorantów Ben&Anna wykonane jest z makulatury w 100% z recyklingu.

dezodoranty naturalne
Naturalne dezodoranty Ben&Anna

Naturalne dezodoranty Cztery Szpaki.

Naturalny dezodorant w kremie Cztery Szpaki nie walczy z Naturą, ale skutecznie absorbuje przykry zapach. Wchłania nadmiar potu, działa bakteriobójczo, łagodzi podrażnienia i pozostawia długotrwałe uczucie świeżości. Opakowanie szklane.

Naturalne kosmetyki Cztery Szpaki
Kosmetyki naturalne Cztery Szpaki

Sklep ekologiczny Częstochowa – kosmetyki naturalnenaturalne dezodoranty