fbpx

Dlaczego warto zamienić plastikowe szczoteczki do zębów na bambusowe?

Szczotkujemy zęby kilka razy dziennie, dlatego tak ważne jest by szczoteczka która, ma przecież bezpośredni kontakt z naszym organizmem, była bezpieczna, jak najbardziej naturalna i przyjazna środowisku naturalnemu.

Bambusowe szczoteczki do zębów.
Szczoteczka bambusowa

Plastikowe szczoteczki do zębów, są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Jak wiadomo, powszechnie stosowanymi do produkcji plastikowych szczoteczek do zębów są syntetyczne polimery. Zawierają one w swoim składzie, między innymi, toksyczny i rakotwórczy bis-fenol A, który jest powszechnie wykorzystywany do produkcji plastiku. BPA nie jest obojętny dla naszego zdrowia, a wręcz przeciwnie – jest niebezpieczny. Stanowi on formę syntetycznego estrogenu, co klasyfikuje go w kategorii modulatorów wydzielania wewnętrznego, a jego obecność wywołuje negatywne skutki w organizmie człowieka. Może mieć wpływ na ryzyko związane z wystąpieniem takich schorzeń jak nowotwory, otyłość , wady wrodzone, obniżona płodność u mężczyzn, przedwczesne dojrzewanie, nadpobudliwość psychoruchowa, cukrzyca czy obniżona odporność.

Zamień na bambusową szczoteczkę do zębów.

Oprócz fenoli, takich jak różne bisfenole i wielu innych groźnych dla ludzi i otoczenia substancji, syntetyczne polimery zawierają w swoim składzie tak zwane ftalany. Ftalany to tak naprawdę większa grupa chemikaliów składająca się z ponad dwunastu powszechnie stosowanych substancji chemicznych. Szkodliwość tych związków polega na tym, iż ze względu na swoją budowę chemiczną oddziałują one na ludzki układ endokrynny, zaburzając jego prawidłowe funkcjonowanie. Ftalany mogą roztrajać gospodarkę hormonalną naszego organizmu, zwiększając tym samym ryzyko zachorowania na astmę, zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, raka piersi, otyłość i cukrzycę typu II. Mogą przyczyniać się do obniżenia IQ, zaburzeń neurorozwojowych, problemów behawioralnych, zaburzeń ze spektrum autyzmu i problemów z płodnością. Bambusowe szczoteczki do zębów to przede wszystkim bezpieczne użytkowanie. Bambus zawiera własny, naturalny środek antybakteryjny. W kontakcie ze śliną bambusowa szczoteczka pomaga redukować bakterie obecne w jamie ustnej.

Dlaczego warto zmienić na bambusową szczoteczkę do zębów.

Ze względów higienicznych szczoteczkę do zębów powinno się wymieniać min. raz na trzy miesiące. Szacuje się że jedna osoba w ciągu swojego życia zużywa około 300 szczoteczek do zębów, generując w ten sposób duże ilości odpadów. Przeciętna plastikowa szczoteczka do zębów rozkłada się ok. 500 lat, wcześniej jednak rozpada się na mikro plastik który jest bardzo szkodliwy zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Skala problemu jest więc ogromna, w konsekwencji oceany oraz plaże zaśmiecane są różnego rodzaju plastikiem. Według danych ONZ co roku w oceanach ginie ponad milion zwierząt z powodu pływającego plastiku. W ochronie zwierząt powinniśmy przestać produkować nowe plastikowe śmieci. Raczej trudno byłoby zrezygnować z mycia zębów, dlatego też musimy szukać alternatyw, jedną z nich są bambusowe szczoteczki do zębów. Szczoteczka bambusowa rozłoży się bez żadnej szkody dla naszego środowiska naturalnego.

Bambusowe szczoteczki do zębów Ecobamboo

Bambus jest najszybciej rosnącą rośliną na świecie. Bambus wykorzystywany do produkcji szczoteczek ścinany jest już dwa lata po posadzeniu. Ponadto, produkuje on znacznie więcej tlenu oraz wiąże więcej dwutlenku niż drzewa. Bambus ma w sobie naturalne środki przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Dzięki temu nie atakują go szkodniki i nie trzeba stosować pestycydów do jego ochrony.

Bambusowe szczoteczki Ecobamboo

Bambus jest materiałem bardzo twardym i wytrzymałym dlatego też wykonane z niego przedmioty charakteryzuje duża trwałość. Wybierając bambusową szczoteczkę do zębów dokonujemy słusznego wyboru. Tym sposobem nie tylko ograniczymy ilość produkowanego plastiku, ale również wybierzemy produkt wykonany z surowca odnawialnego, najszybciej rosnącego na świecie.

Bambusowe szczoteczki do zębów

Bambusowe szczoteczki do zębów pozwalają skutecznie dbać o higienę jamy ustnej, nie rezygnując z troski o środowisko naturalne i nie zatruwając swojego organizmu.
Naturalne materiały z jakich wykonane są bambusowe szczoteczki zapewniają pozytywne uczucie w dłoni oraz w jamie ustnej co sprawia, że szczotkowanie staje się jeszcze przyjemniejsze Przy odpowiednim użyciu bambusowa szczoteczka może być użytkowana tak długo jak szczoteczka plastikowa. Bambus jest naturalnym surowcem drewnianym, który blaknie z czasem. Górna część rękojeści bambusowej szczoteczki, którą wkładamy do ust może zacząć blaknąć po jakimś czasie. Jest to normalne zjawisko!

Polecamy szczoteczki do zębów:

Bambusowa szczoteczka do zębów Ecobamboo

Ecobamboo >>>

Bambusowe szczoteczki do zębów HydroPhil

HydroPhil >>>

Zuzii >>>

ECONA sklep ekologiczny – bambusowe szczoteczkiEcobambooZuziiProdukty z bambusa