fbpx

Powrót do natury

Powrót do natury to mydlarnia produkująca naturalne mydła w oparciu o dawną, tradycyjną technologię sięgającą XIX wieku. Podstawowym surowcem, z którego powstają naturalne mydła jest spożywczy olej palmowy najwyższej jakości. Jest to najbardziej ekologiczny olej, ze względu na swoją wydajność. Z 1 hektara uzyskuje się do 10 razy więcej  tego oleju, niż np. oleju słonecznikowego czy rzepakowego. Sposób w jaki gotowane są naturalne mydła Powrót do natury powoduje, że niemal cała naturalna gliceryna, która powstaje w wyniku procesu gotowania, zostaje w mydle i jest jednocześnie znakomitym, naturalnym środkiem nawilżającym.

Mydlarnia Powrót do natury na każdym etapie produkcyjnym nie używa konserwantów, sztucznych barwników, polepszaczy, wypełniaczy jak również nie dodają do mydła parabenów, czy SLES-u. Właściciel firmy Powrót do natury Pan Robert Kucharski podjął decyzję o produkcji mydła wyłącznie z tłuszczów roślinnych. Tak więc wszystkie produkty tej firmy są 100% wegańskie.
Również dodatki do mydeł jakie stosują są pochodzenia naturalnego. W mydłach pana Roberta znajdziemy więc między innymi dziegieć, bursztyn, borowinę, sole z Morza Martwego, wosk, bursztyn oraz zioła. Zapachy, jakie stosują, to w zdecydowanej większości wysokiej klasy kompozycje zapachowe zawierające naturalne olejki eteryczne lub tylko naturalne olejki eteryczne.

Zawartość „mydła w mydle” sięga 80%, czyli najwięcej jak to możliwe. Na wielu mydłach można spotkać wpis np. „ zawartość mydła nie mniej niż 30%”. Resztę stanowią różnego typu wypełniacze. W ostatnich czasach jest na rynku sporo tzw. kostek myjących , które wyglądają jak mydło, ale mydła w sobie nie mają w ogóle.

Polecamy :

Econa – sklep ekologiczny Częstochowa – mydło potasowemydło do włosówSzampon w kostcemydło z dziegciem –  mydło ze złotem –mydło z Ormusem – Powrót do Natury