fbpx

Powrót do natury

Powrót do Natury

Powrót do natury to mydlarnia produkująca naturalne mydła w oparciu o dawną, tradycyjną technologię sięgającą XIX wieku. Podstawowym surowcem, z którego powstają naturalne mydła Powrót do natury jest spożywczy olej palmowy najwyższej jakości. Jest to najbardziej ekologiczny olej, ze względu na swoją wydajność. Z 1 hektara uzyskuje się do 10 razy więcej  tego oleju, niż np. oleju słonecznikowego czy rzepakowego. Sposób w jaki gotowane są naturalne mydła Powrót do natury powoduje, że niemal cała naturalna gliceryna, która powstaje w wyniku procesu gotowania, zostaje w mydle i jest jednocześnie znakomitym, naturalnym środkiem nawilżającym.

Powrót do Natury

Mydlarnia Powrót do natury na każdym etapie produkcyjnym nie używa konserwantów, sztucznych barwników, polepszaczy, wypełniaczy jak również nie dodają do mydła parabenów, czy SLES-u. Właściciel firmy Powrót do natury Pan Robert Kucharski podjął decyzję o produkcji mydła wyłącznie z tłuszczów roślinnych. Tak więc wszystkie produkty tej firmy są 100% wegańskie.
Również dodatki do mydeł jakie stosują są pochodzenia naturalnego. W mydłach Powrót do Natury znajdziemy więc między innymi dziegieć, bursztyn, borowinę, sole z Morza Martwego, wosk, bursztyn oraz zioła. Zapachy, jakie stosują, to w zdecydowanej większości wysokiej klasy kompozycje zapachowe zawierające naturalne olejki eteryczne lub tylko naturalne olejki eteryczne.


Powrót do Natury


Zawartość „mydła w mydle” sięga 80%, czyli najwięcej jak to możliwe. Na wielu mydłach można spotkać wpis np. „ zawartość mydła nie mniej niż 30%”. Resztę stanowią różnego typu wypełniacze. W ostatnich czasach jest na rynku sporo tzw. kostek myjących , które wyglądają jak mydło, ale mydła w sobie nie mają w ogóle.

Polecamy naturalne mydła Powrót do natury:

Econa – sklep ekologiczny Częstochowa – mydło potasowemydło do włosówSzampon w kostcemydło z dziegciem –  mydło ze złotem –mydło z Ormusem – Powrót do Natury